Aktualności

 

01.03.2019 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Wręczenia Nagród z okazji 30-lecia Polskiego Klubu Biznesu.
Podczas Gali wystąpił  Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” laureat nagrody „Za działalność na rzecz dobra wspólnego”.

Stowarzyszenie Polski Klub Biznesu to organizacja gospodarcza, która została utworzona z inicjatywy polskich przedsiębiorców, zrzeszającą przedstawicieli biznesu, nauki, kultury, a także dyplomacji i sportu. Misją stowarzyszenia jest aktywizowanie gospodarki we wszystkich aspektach, które dotyczyć mogą kondycji ekonomicznej firm oraz wspieranie procesów integracji gospodarczej krajów europejskich.

Podczas uroczystości zostały wręczone Nagrody Polskiego Klubu Biznesu z okazji 30-lecia powstania klubu i 100-lecia polskiej przedsiębiorczości, Medale Akademii Polskiego Sukcesu oraz Nagrody za działalność na rzecz dobra wspólnego
SREBRNE MEDALE Akademii Polskiego Sukcesu otrzymał ‪m.in‬.:
SGB-BANK S.A. z siedzibą w Poznaniu– nagrodę odebrał Prezes Zarządu Mirosław Skiba.
ZŁOTE MEDALE AKADEMII POLSKIEGO SUKCESU zdobyli ‪m.in‬.:
Jacek Rutkowski Prezes Firmy MAT – BUD Sp. z o.o. Za wieloletnie, konsekwentne działania na rzecz rozwoju polskiego budownictwa, budowanie firmy rodzinnej od podstaw i osiągnięcie wielu sukcesów na polskim rynku budowlanym.
Kolejowe Zakłady Łączności w Bydgoszczy Sp. z o.o. – Prezes Zarządu Krzysztof Magierowski.
Profile Biznes Sp. z o.o. – Za wieloletnie wspieranie medialne polskiego budownictwa nagrodę odebrał Prezes Wiesław Wójcik.
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prorektor dr hab. Maciej Bała.
Alicja Majewska oraz Włodzimierz Korcz.
ZŁOTE MEDALE z DIAMENTEM Akademii Polskiego Sukcesu zdobyli ‪m.in‬.
Polski Komitet Olimpijski – Sekretarz Generalny Adam Krzesiński.
Krzysztof Pietraszkiewicz – Prezes Związku Banków Polskich.
HEROS POLSKIEJ GOSPODARKI zdobyli ‪m.in‬.
MABO Sp. z o.o. – Prezes Zarządu Andrzej Kowalczyk. Złoty Medal zdobył również Adolf Bogacki – twórca Firmy MABO Sp. z o.o.
AGROMASZ Zakład Metalowy – Prezes Janusz Gruszczewski i Joanna Gruszczewska.
NAGRODA SPECJALNA została przyznana Panu Robertowi Gajda
HONOROWY AMBASADOR POLSKIEGO BIZNESU
Ceramika Tubądzin Sp. z o.o. – Prezes Andrzej.
NAGRODA SPECJALNA ZA DZIAŁANIE NA RZECZ DOBRA WSPÓLNEGO M.IN. DLA:
Fundacja WOŚP – Prezes Jerzy Owsiak.
Państwowy Ludowy Zespół Pieśni i Tańca MAZOWSZE – dyr. Jacek Boniecki Za 70 lat promowania polskiej kultury w kraju i zagranicą. Jacek Boniecki Dyrektor Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE zdobył również Złoty Medal za wieloletnią promocję polskiej kultury w kraju i zagranicą.
Imprezę zakończyliśmy uroczystą kolacją w Restauracji Ucieranie Treści wraz z przedstawicielami firmy Mat Bud

Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu to prestiżowa nagroda dla najlepszych polskich firm ze 100-letnią tradycją, firm rodzinnych i produktów ważnych dla rozwoju polskiej gospodarki oraz dla wybitnych przedstawicieli nauki, kultury, sztuk pięknych i sportu.
Oprócz Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE wystąpiła Pani Alicja Majewska oraz Jolanta Mrotek która zaśpiewała bardzo wzruszająca piosenkę.

Zapraszamy do galerii zdjęć na stronie firmy Mat Bud:
https://matbud-torun.pl/zloty-medal-akademii-polskiego-sukcesu/
☺️Produkty FAKRO nagrodzone w ramach programu Ekskluzywna Stolarka VIP

 

Firma FAKRO została wyróżniona w ra­mach programu Ekskluzywna Stolarka VIP. Prestiżowe nagrody dla wyjątko­wych, ekskluzywnych produktów bran­ży stolarki otworowej zostały przyznane dwóm produktom marki FAKRO:

marki­zie do okien pionowych VMZ Solar oraz oknu dachowemu FPP-V U5 preSelect.

 

Markiza do okien pionowych VMZ So­lar to odpowiednie połączenie skuteczności ochrony przed nagrzewaniem z najwyższym komfortem obsługi. Markiza uruchamia się automatycznie w zależności od nasłonecz­nienia. Gdy słońce mocno świeci, rozwija się, a gdy jest pochmurno – zwija. Zapewnia przy tym osiem razy skuteczniejszą ochronę przed nagrzewaniem niż zasłony wewnętrzne

Okno uchylno-obrotowe FPP-V U5 pre­Select to okno nowej generacji z opatento­wanym systemem okuć, posiadające dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła: uchylną oraz obrotową. Funkcja uchylna pozwala na pozostawienie skrzydła w dowolnym położeniu w zakresie od 0° do 35° co umożliwia swobodny dostęp do otwar­tego okna. Funkcja obrotowa pozwala na ob­rót skrzydła o 180° i służy między innymi do mycia zewnętrznej strony szyby.

- Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia. Stanowi ono wyraz uznania dla wysokiej jakość, energoosz­czędności oraz innowacyjności naszych produktów - mówi Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu FAKRO Polska. Nasze nowatorskie produkty cieszą się doskonałą opinią nie tylko wśród klientów indy­widualnych, ale także partnerów biznesowych.

25.06.2014

 

Ekspert radzi: jak uniknąć wpadek podczas pracy z klinkie

        Fasada stanowi reprezentacyjną część budynku i jest swoistą wizytówką każdego domu. Pełni dwie podstawowe funkcje – estetyczną, zachęcając do wejścia do środka i ochronną, zapewniając mieszkańcom bezpieczne schronienie. Elewacja z cegły klinkierowej, jak żadna inna, dodaje budynkowi elegancji i oryginalności, jednak narażona na nieustanne działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, z czasem może stracić na wyglądzie i szczelności. Jak uchronić mur przed nieestetycznymi zaciekami i pęknięciami oraz zapewnić im atrakcyjny wygląd na długie lata, podpowiada Tomasz Witczak, ekspert firmy Sopro.

 

Murowanie z cegły klinkierowej wymaga szczególnej staranności, a od jakości przeprowadzonych prac zależy estetyka całego budynku. Na negatywne skutki zaniedbań nie trzeba będzie długo czekać.Ulewne deszcze ściekające strugami po murze czy topniejący śnieg oraz duża ekspozycja na słońce, gwałtowne zmiany temperatury i uszkodzenia mechaniczne szybko zweryfikują zapobiegliwość i rzetelność wykonawców.

 

Największym problemem pojawiającym się w kontekście elewacji z cegieł klinkierowych są wykwity. Brudne zacieki, biało-szare plamy o różnej intensywności, a nawet pęknięcia, które powiększają się z każdym dniem, mogą pojawić się krótko po zakończeniu murowania lub jeszcze w trakcie prac. Należy pamiętać, że obniżają one nie tylko estetykę domu, ale też właściwości termoizolacyjne elewacji i stabilność całego budynku. Często są przyczyną odpadania tynków czy zawilgocenia, które sprzyja rozwojowi groźnych dla zdrowia pleśni i grzybów – przestrzega Tomasz Witczak, doradca techniczny firmy Sopro.

 

Usunięcie uporczywego nalotu jest najczęściej kłopotliwe i wymaga długotrwałych zabiegów, które zwykle i tak tylko czasowo tuszują problem. Istnieje jednak zbiór prostych zasad wykonawczych, których przestrzeganie zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia wykwitów.

 

Skąd się biorą wykwity?

 

Żeby móc skutecznie zapobiegać wykwitom, należy poznać przyczynę i mechanizm ich powstawania. Cegły klinkierowe, do wytworzenia których zostały użyte surowce dobrej jakości, same w sobie nie będą źródłem nieestetycznych nalotów. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z wykwitami wapiennymi czy solnymi, zawsze bezpośrednią przyczyną problemów jest woda i temperatura. Cegły opuszczają fabrykę szczelnie opakowane i w tak nienaruszonym stanie powinny dotrwać do chwili zakończenia murowania. Należy pamiętać o ich prawidłowym przechowywaniu na budowie, tj. składowaniu w suchych i zadaszonych miejscach lub na paletach, pod przykryciem z folii.Zabrudzenia i zbyt duża wilgotność cegieł utrudniająwznoszenie muru, obniżają siłę wiązania zaprawy i zwiększająryzyko powstania wykwitów i przebarwień – wyjaśnia Tomasz Witczak.

 

Odpowiednia zaprawa i technika murowania: klucz do pięknej elewacji

 

Podczas murowania bardzo istotne jest dobranie odpowiedniego rodzaju zaprawy i techniki murowania do określonego typu cegieł. Najpewniejszym rozwiązaniem będzie stosowanie gotowych zapraw o czystym kruszywie z dodatkami uszczelniającymi i wiążącymi wapno wewnątrz zaprawy. Wybór odpowiedniej techniki murowania klinkieru zapewnia ponadto swobodne spływanie wody po murze i szybkie wysychanie po ustaniu deszczu oraz mniejszą podatność całej konstrukcji na zanieczyszczenia i wykwity – rekomenduje ekspert Sopro.

 

Prace murarskie należy wykonywać zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Tzw. murowanie czyste, po którym mur nie wymaga dodatkowego czyszczenia z resztek zaprawy, pozwala uzyskać piękną elewację bez niepożądanych zabrudzeń. Przede wszystkim należy dbać o to, by do murowania nie używać cegieł zabrudzonych błotem, zaprawą czy innymi substancjami. Do przygotowania zaprawy należy używać czystej wody i czystych narzędzi – tłumaczy Tomasz Witczak.

 

Słońce i deszcz – najwięksi wrogowie młodej elewacji

 

Ostateczny wygląd i wytrzymałość elewacji zależy również od warunków, w jakich prowadzone są prace murarskie oraz w jakich wysycha mur. Optymalny zakres temperatur mieści się w przedziale od +5˚C do +25˚C. Zarówno cegły, jak i świeżo wybudowany mur powinny zawsze być zabezpieczone przed działaniem niekorzystnychczynnikówatmosferycznych.

 

Należy unikać intensywnego nasłonecznienia i silnego wiatru, które przyspieszają proces wiązania zaprawy, co z kolei może prowadzić do spękań i tym samym obniżyć siłę wiązania. Wystąpienie opadów deszczu to sygnał do natychmiastowego przerwania prac i osłonięcia muru folią lub plandeką, ale w sposób umożliwiający jego przewietrzanie.Zabezpieczenie usuwa się dopiero po stwardnieniu zaprawy, czyli około po ok. 3-4 dniach od zakończenia murowania. Warto również wykonać odpowiednie zadaszenie, a mury ogrodzeniowe zwieńczyć tzw. „czapą”– radzi ekspert Sopro.

 

Izolacja pozioma i impregnacja muru – dodatkowa ochrona przed wilgocią

 

Wykonanie poziomej izolacji przeciwwilgociowej na fundamentach tworzy nieprzepuszczalną dla wilgoci powłokę, zapobiegającą kapilarnemu podciąganiu wody z podłoża, chroniącą konstrukcję muru. Po zakończeniu prac, zaleca się również wykonanie powierzchniowej impregnacji muru, zapobiegającej wnikaniu wody w jego powierzchnię. Jest to szczególnie wskazane w strefie cokołowej budynów, dla murów ogrodzeniowych oraz innych miejsc narażonych na intensywne zabrudzenia. Należy pamiętać, że elewacja pozbawiona impregnacji szybko wchłania wodę wraz z ewentualnymi zabrudzeniami, co z czasem prowadzi do destrukcji muru i utraty estetycznego wyglądu.

 

Jak widać, zapobieganie nieestetycznym nalotom i pęknięciom elewacji klinkierowej wcale nie jest trudne. Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad już na etapie budowy domu. Pozwoli to uniknąć problemów i  cieszyć się piękną i trwałą elewacją – podsumowuje Tomasz Witczak.

 

 

MATERIAŁY BUDOWLANE POLECANE PRZEZ WYKONAWCÓW JUŻ ZNANE

ASM – CENTRUM BADAŃ I ANALIZ RYNKU PO RAZ X-TY OGŁOSIŁO

RANKING BUDOWLANA MARKA ROKU

13 czerwca 2014 r. w Hotelu LORD w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Wręczenia Nagród

Budowlana Marka Roku 2014 i Champion Roku 2014 producentom z branży materiałów budowlanych. Ranking został stworzony na podstawie badań przeprowadzonych wśród firm wykonawczych z całej Polski. Wręczono 55 tytułów Budowlana Marka Roku 2014 w kilkudziesięciu kategoriach produktowych oraz klasyfikacji open (obejmującej cały rynek materiałów budowlanych w Polsce). W wydarzeniu uczestniczyło blisko 100 przedstawicieli producentów materiałów budowlanych w Polsce, stowarzyszeń branżowych i mediów.

Pomysłodawcą i organizatorem Rankingu Budowlana Marka Roku jest firma ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku – istniejący od 1996 roku instytut - lider badań marketingowych dla przedsiębiorstw z sektora budowlanego. Tytuły i wyróżnienia Budowlanej Marki Roku są przyznawane wg kryteriów częstotliwości stosowania marki, najwyższej jakości i najlepszej relacji ceny do jakości. Tytuły Championa marki uzyskują dzięki wieloletniemu uznaniu użytkowników. Analiza spontanicznych wypowiedzi badanych fachowców wskazuje na najwyższy obiektywizm i wyróżnia Ranking spośród wszystkich konkursów w branży. Wyniki badania w formie wyczerpujących raportów rynkowych obejmujących segment rynku, na którym funkcjonuje dana marka, są przekazywane Laureatom. Dzięki temu Budowlana Marka Roku 2014 to nie tylko skuteczne narzędzie promocyjne, ale i marketingowe, dzięki wiedzy ustrukturyzowanej przez badaczy.

Ranking jest przedsięwzięciem o coraz większym zasięgu, co jest jego siłą? O opinię zwróciliśmy się do Joanny Florczak-Czujwid - Kierownika Projektu Budowlana Marka Roku 2014.

„Od 10-ciu lat przeprowadzamy badania, na podstawie których formułujemy klasyfikację Budowlanej Marki Roku. Obserwujemy coraz silniejsze zakorzenione tytułu BMR w świadomości nie tylko producentów, ale także wykonawców, którzy decydując się na konkretny produkt coraz częściej zwracają uwagę również na fakt przyznawania nagród i wyróżnień markom budowlanym. Dodatkowo szeroka promocja i  nagłaśnianie, nie tylko przez nas i patronów wydarzenia, ale przede wszystkim przez samych Laureatów dodaje rangi temu wydarzeniu. Zdobycie statuetki lub wyróżnienia to dowód uznania fachowców – bezpośrednich klientów producentów materiałów budowlanych. Zatem firmy cenią sobie to trofeum w sposób wyjątkowy. Cały czas poszerzamy portfolio badanych segmentów na potrzeby Rankingu gdyż rynek tego wymaga -technologie przynoszą nowe rozwiązania, które kilka lat temu jeszcze nie były dostępne. Jesteśmy pełni uznania dla rozwoju, który dokonuje się w Polsce, i który możemy wspierać.”

Podczas Gali ogłoszone zostało uroczyście nawiązanie aliansu strategicznego pomiędzy firmami ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku i Brian Tracy International Consulting. Sam Brian Tracy przekazał słowa powitania i gratulacji skierowane do uczestników spotkania w formie video. Współpraca między dwoma organizacjami umożliwi firmom skorzystanie z badań i szkoleń dostarczających rozwiązań komunikacyjnych, obsługi klienta, sprzedażowych i HR.

Ceremonię uświetnił występ Mariana Opani oraz pokaz taneczny formacji Dance Project. Po odebraniu przez Laureatów nagród i złożeniu - gratulacji uczestnicy Gali mieli okazję świętować oraz bawić się na parkiecie podczas zorganizowanych warsztatów tanecznych. 

Gratulujemy Zwycięzcom i życzymy, aby otrzymane tytuły przyczyniły się do podkreślania wysokiej jakości produktów oraz uznania ze strony fachowców. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami tegorocznej i poprzednich edycji rankingu oraz szczegółami regulaminu przyszłorocznej edycji na stronie www.rankingmarekbudowlanych.pl. Zachęcamy do rywalizacji i wzięcia udziału w rankingu Budowlana Marka Roku 2015.

                                                                                                              

WYNIKI RANKINGU CHAMPION ROKU 2014

W KATEGORIACH MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

 

Laureaci Tytułów

Złoty Champion Roku 2014

w kategoriach materiałów budowlanych           

Bramy garażowe

WIŚNIOWSKI, Marka firmy “WIŚNIOWSKI” Sp. z o.o. S.K.A.

Masy uszczelniające - Silikony

SOUDAL, Marka firmy SOUDAL Sp. z o.o.

 Okna dachowe

FAKRO, Marka firmy FAKRO Sp. z o.o

 Piany montażowe

SOUDAL, Marka firmy SOUDAL Sp. z o.o.

 Zamocowania budowlane

WKRĘT-MET, Marka firmy “KLIMAS WKRĘT-MET” Sp. z o.o.

Laureaci Tytułów

Srebrny Champion Roku 2014

w kategoriach materiałów budowlanych           

Materiały termoizolacyjne – Wełna mineralna

ISOVER, Marka firmy Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o.

 

Laureaci Tytułów

Brązowy Champion Roku 2014

w kategoriach materiałów budowlanych           

Profile okienne PVC

REHAU, Marka firmy Rehau Sp. z o.o.

WYNIKI RANKINGU BUDOWLANA MARKA ROKU 2013

W KLASYFIKACJI OGÓLNEJ

                Laureat Tytułu

Złota Budowlana Marka Roku 2014

ATLAS

Marka Grupy ATLAS  Sp. z o.o. 

                Laureat Tytułu

Srebrna Budowlana Marka Roku 2014

MAPEI

Marka firmy Mapei Polska Sp. z o.o.     

                Laureaci Tytułów

Złota Budowlana Marka Roku 2014

w kategoriach materiałów budowlanych

Akcesoria do okien dachowych

FAKRO, Marka firmy FAKRO Sp. z o.o

Bramy garażowe

WIŚNIOWSKI, Marka firmy “WIŚNIOWSKI” Sp. z o.o. S.K.A.

Cement

GÓRAŻDŻE CEMENT, Marka firmy Górażdże Cement S.A.

Drzwi wewnętrzne

PORTA, Marka firmy Porta KMI Poland Spółka z o.o. Spółka komandytowa

Drzwi zewnętrzne

PORTA, Marka firmy Porta KMI Poland Spółka z o.o. Spółka komandytowa

Farby dekoracyjne

DEKORAL, Marka firmy PPG DECO Polska Sp. z o.o.

Fugi

MAPEI, Marka firmy Mapei Polska Sp. z o.o.

Kleje do płytek

MAPEI, Marka firmy Mapei Polska Sp. z o.o.

Kotły grzewcze

VAILLANT, Marka firmy Vaillant Saunier Duval Sp. z o.o.

Lakiery do drewna i impregnaty

SADOLIN, Marka firmy Akzo Nobel Decorative Paints Sp. z o.o.

 Masy uszczelniające - Silikony

SOUDAL, Marka firmy SOUDAL Sp. z o.o.

Materiały termoizolacyjne – Styropian

TERMO ORGANIKA, Marka firmy TERMO ORGANIKA Sp. z o.o.

Materiały termoizolacyjne – Wełna mineralna

ROCKWOOL, Marka firmy ROCKWOOL Polska Sp. z o.o.

Ogrzewanie podłogowe

WAVIN, Marka firmy Wavin Metalplast-Buk Sp. z o.o.

Okna dachowe

FAKRO, Marka firmy FAKRO Sp. z o.o

Okna elewacyjne

OKNOPLAST, Marka firmy OKNOPLAST Sp. z o.o.

Piany montażowe

SOUDAL, Marka firmy SOUDAL Sp. z o.o.

Pokrycia dachowe ciężkie

RÖBEN, Marka firmy Röben Polska Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. K.

Pokrycia dachowe lekkie

BLACHY PRUSZYŃSKI, Marka firmy Pruszyński Sp. z o.o.

Profile okienne aluminiowe

ALUPROF, Marka firmy Aluprof S.A.

Zamocowania budowlane

Wkręt-met, Marka firmy „WKRĘT-MET” Sp.z o.o. Sp.k.

Marka przyjazna fachowcom

MAPEI, Marka firmy Mapei Polska Sp. z o.o.

                Laureaci Tytułów

Srebrna Budowlana Marka Roku 2014

w kategoriach materiałów budowlanych

 Bramy garażowe

HÖRMANN, Marka firmy Hörmann Polska sp. z.o.o.

Fugi

ATLAS, Marka Grupy ATLAS  Sp. z o.o.

Kleje do płytek

ATLAS, Marka Grupy ATLAS  Sp. z o.o.

 Kompleksowe systemy ociepleń

ATLAS, Marka Grupy ATLAS  Sp. z o.o.

Masy uszczelniające – Silikony

MAPEI, Marka firmy Mapei Polska Sp. z o.o.

Materiały termoizolacyjne - Styropian

AUSTROTHERM, Marka firmy Austrotherm Sp. z o.o.

Materiały termoizolacyjne - Wełna mineralna

ISOVER, Marka firmy

Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o.

Okna dachowe

VELUX, Marka firmy VELUX Polska Sp. z o.o. - spółka handlowa

Okna elewacyjne

DRUTEX, Marka firmy DRUTEX S.A.

Profile okienne PVC

ALUPLAST, Marka firmy Aluplast  Sp. z o.o.

 Produkty do gładzenia i wyrównywania ścian

CEKOL, Marka firmy CEDAT Sp. z o.o.

Rolety i żaluzje zewnętrzne

ALUPROF, Marka firmy Aluprof S.A.

 

Marka przyjazna fachowcom

ATLAS, Marka Grupy ATLAS  Sp. z o.o.

                Laureaci Tytułów

Brązowa Budowlana Marka Roku 2014

w kategoriach materiałów budowlanych

 

Farby dekoracyjne

TIKKURILA, Marka firmy Tikkurila Polska S.A.

 Kompleksowe systemy ociepleń

TERMO ORGANIKA, Marka firmy TERMO ORGANIKA Sp. z o.o.

Kostka brukowa

BRUK-BET, Marka firmy BRUK-BET® Sp. z o.o.

Kotły grzewcze

JUNKERS, Marka firmy Robert Bosch Sp. z o.o.

 

Napędy do bram

SOMFY, Marka firmy Somfy Sp. z o.o.

Marka przyjazna fachowcom

ISOVER, Marka firmy

Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o.

 

 

                Laureaci Wyróżnień

Budowlana Marka Roku 2014

w kategoriach materiałów budowlanych

Drzwi zewnętrzne

HÖRMANN, Marka firmy Hörmann Polska sp. z.o.o.

 

Kompleksowe systemy ociepleń

BAUMIT, Marka firmy Baumit Sp. z o.o.

Kompleksowe systemy ociepleń

ROCKWOOL, Marka firmy ROCKWOOL Polska Sp. z o.o.

Materiały termoizolacyjne - wełna mineralna

CLIMOWOOL, marka firmy climowool sp. z o.o.

Profile okienne PVC

REHAU, Marka firmy REHAU sp. z o.o.

Informacji nt. Rankingu Budowlana Marka Roku udzielają:

Joanna Florczak-Czujwid, Senior Project Manager

Tel. +48 (24) 355 77 80; Tel. kom. 697 134 770

Elżbieta Czerniec, PR Manager

Tel. +48 (24) 355 77 95; Tel. kom. 605 218 999

Organizator:

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.

99-301 Kutno, Ul. Grunwaldzka 5

Tel.: +48 (24) 355 77 00; Faks +48 (24) 355 77 01/03

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.asm-poland.com.pl

Wicepremier Piechociński nagrodził zwycięzców Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

 

 

 

Poniedziałek, 23 czerwca 2014
GOSPODARKA KOMUNALNA

W Obornikach Śląskich powstanie 5 km kanalizacji
Ponad 2 tys. mieszkańców Obornik Śląskich zostanie podłączonych do kanalizacji sanitarnej. Budowa 5 km sieci będzie kosztowała 14 mln zł, z czego 12 mln zł to dotacja z Unii Europejskiej.

Polecisz z Krakowa do Barcelony

Odpady zamiast do kosza trafiają do kanałów

INWESTYCJE

112 mln zł w Wałbrzyskiej SSE
GKN Driveline Polska i Nifco Poland dostały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park (WSSE). Spółki zainwestują łącznie co najmniej 112 mln zł odpowiednio w podstrefach Oleśnica i Świdnica.

MIR zapowiada powrót TBS-ów

PKP PLK zainwestują ponad 50 mld zł

Pięć inwestycji w tarnobrzeskiej strefie ekonomicznej

PRAWO I FINANSE

Cmentarz dla zwierząt w budżecie obywatelskim Poznania
Ponad 200 projektów zgłosili mieszkańcy w trzeciej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród pomysłów jest sieć licząca rowery, tramwaj wodny i cmentarz dla zwierząt. W 2015 r. miasto przekaże na realizację wybranych w głosowaniu projektów 10 mln zł.

Prezydent podpisał nowelę Prawa wodnego

Ustawa "Mieszkanie dla Młodych" do nowelizacji

Trudniej będzie zdobyć prawo jazdy

Inwestycje za chińskie pieniądze

FUNDUSZE EUROPEJSKIE

Podlaskie: będzie więcej pieniędzy na samozatrudnienie
16 mln euro z UE na wsparcie przedsiębiorczości, w tym osób zakładających własną firmę ma być przeznaczone w Podlaskiem w nowym Regionalnym Programie Operacyjnym (RPO) na lata 2014-2020. Kolejnych 14 mln euro wesprze zatrudnienie w gminach z siecią Natura 2000.

Unijne fundusze nie stymulują rozwoju regionów?

PRACA

W Lublinie ruszy produkcja części do śmigłowców
Spółka Asquini Polska, należąca do francuskiej grupy przedsiębiorstw produkujących części dla przemysłu lotniczego i kosmicznego, otrzymała zezwolenie na prowadzenie swojej działalności na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO – PARK Mielec Podstrefa Lublin. Firma planuje zainwestować 41,8 mln zł oraz utworzyć ok. 40 nowych miejsc pracy.
OCHRONA ŚRODOWISKA

Kolejna gmina na Mazowszu stawia na energię odnawialną
Wykorzystanie potencjału odnawialnych źródeł energii, eliminacja zanieczyszczeń oraz zmniejszenie kosztów utrzymania budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej to główne cele projektu, który wkrótce będzie realizowany na terenie gminy Pułtusk.
POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO

W obawie przed protestami w Poznaniu odwołano spektakl
Organizatorzy Malta Festival Poznań podjęli w piątek decyzję o odwołaniu kontrowersyjnego spektaklu "Golgota Picnic". Przeciwko sztuce protestowały m.in. środowiska katolickie. Na dni, w których miał być wystawiany spektakl, zapowiadane były protesty nawet 30 tys. osób.
KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

Mieszkańcy Warszawy wybiorą najlepsze rozwiązania dla miasta
Wystartowała Otwarta Warszawa – nowa platforma internetowa, dzięki której mieszkańcy Warszawy mogę mieć realny wpływ na kształt swojego miasta.

Małopolska otwiera przedstawicielstwa na Ukrainie

EDUKACJA

Łódzkie szkoły zawodowe będą doskonalone
Ponad 5,5 mln zł z funduszy UE otrzymają łódzkie szkoły zawodowe, które chcą poprawić jakość kształcenia i dostosować swoją ofertę do bieżących potrzeb rynku pracy. Pieniądze zostaną przeznaczone na nowoczesny sprzęt, profesjonalne szkolenia i staże zawodowe.

Szkoły będą przeciwdziałać dyskryminacji i wykluczeniu uczniów

Portal Samorządowy  
  Wtorek, 10 czerwca 2014
PORTAL SAMORZĄDOWY POLECA

Silbert: Nie wierzę, że politycy pozwolą na Silesię, na miasto silniejsze niż stolica
Nie wierzę, że politycy zaakceptują pomysł na powstanie wielkiego miasta – nazwijmy je „Silesia”. Znacznie większego i silniejszego gospodarczo niż stolica. W obecnym układzie politycznym to nierealne – mówi prezydent Jaworzna.

Odpady: By opinie prezydentów i wójtów były brane pod uwagę

Lotniska są skazane na upadłość?

RAPORT

NIK chce skontrolować wydatki na ZIO 2022
- Kontrola wydatków na przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 jest uzasadniona i potrzebna - powiedział w Krakowie prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski. Dodał, że wniosek w tej sprawie wpłynął już do NIK.
GOSPODARKA KOMUNALNA

Byli szefowie GPW i Kolei Śląskich zatrzymani przez CBA
No i mamy ciąg dalszy walki Platformy Obywatelskiej o zachowanie twarzy na Górnym Śląsku, po tym jak w niesławie odszedł marszałek Adam Matusewicz.
INWESTYCJE

Drążenie tunelu pod Martwą Wisłą zakończone
Za nami najważniejszy etap budowy Trasy Słowackiego w Gdańsku, która połączy Port Lotniczy z Portem Morskim. Maszyna drążąca, której wicepremier Elżbieta Bieńkowska w maju ubiegłego roku nadała imię Damroka, zakończyła wiercenie tunelu pod Martwą Wisłą. Inwestycja otrzymała ponad 1,15 mld zł dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Spółka PIR pomoże w rozwiązywaniu lokalnych problemów

PRAWO I FINANSE

Wolne środki finansowe części szpitali do resortu finansów
Rozszerzenie obowiązku lokowania wolnych środków, w formie depozytu u ministra finansów, na kolejne jednostki sektora finansów publicznych zakłada projekt ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw przyjęty przez Radę Ministrów.

Decyzja w sprawie pożyczki dla Mazowsza do końca tygodnia

FUNDUSZE EUROPEJSKIE

Tyle unijnej kasy wydaliśmy w perspektywie 2007-2013
- Od początku uruchomienia programów unijnych na lata 2007-2013 Polska wydała 279 mld zł, z czego dofinansowanie UE wyniosło 197,2 mld zł - podał resort infrastruktury i rozwoju. W tym czasie podpisano blisko 100 tys. umów o wsparcie z UE na kwotę ok. 400 mld zł.
PRACA

Radni PiS chcą obniżyć wynagrodzenie prezydent Łodzi
Miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości chcą obniżyć wynagrodzenie prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej (PO), bo w ich ocenie źle wypełnia ona swoje obowiązki. Liczą, że projekt uchwały w tej sprawie będzie głosowany na najbliższej sesji rady miejskiej.

MPiPS proponuje większy wzrost płacy minimalnej

Podstrefa Białystok Suwalskiej SSE będzie większa

OCHRONA ŚRODOWISKA

100 mln zł na samorządowe instalacje OZE
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w trybie ciągłym w ramach programu priorytetowego: „Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii. Część 4) Prosument - linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii” realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego (Część 4a).
POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO

Tak działa rodzinna piecza zastępcza
Większość dzieci pozbawionych opieki rodziny naturalnej objęta była rodzinną pieczą zastępczą – wynika z najnowszego raportu GUS.

RPO pyta o kwotę wolną od podatku

Wyłudzali pieniądze z Unii

W tych województwach mieszka najwięcej stulatków

WYDARZENIA LOKALNE

W Warszawie powstanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych
Jeszcze w tym roku zostanie otwarty nowy obiekt muzealny w Warszawie – Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Mazury szykują wielką ofensywę turystyczną

EDUKACJA

Uczniowie będą się uczyć języka migowego
Nauka języka migowego w szkole podstawowej w Siewierzu (Śląskie) została zarejestrowana w Kuratorium Oświaty w Katowicach na liście tzw. innowacji pedagogicznych. "To bardzo dobry pomysł" - ocenia Oddział Śląski Polskiego Związku Głuchych.
Powyższa wiadomość nie jest informacją handlową, wysyłana jest do prenumeratorów newslettera. Jeśli nie życzą sobie Państwo otrzymywać newslettera od PTWP, prosimy kliknąć //www.ptwp.pl/newsletter/portalsamorzadowy-wypisz.html?email= Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. " target="_blank" style="color: rgb(0, 0, 0); font-style: normal;">tutaj Zmiana ustawień newslettera możliwa jest tutaj

Wicepremier Piechociński podczas gali programu „Mam Haka na Raka”

2014-06-06

EXPO 2015. Konkurs architektoniczny na Pawilon Polski – rozstrzygnięty

2014-06-06

 

Przyznano nagrody Roku SARP 2012/2013

 

26 maja 2014 w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich przy ulicy Foksal 2 w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników dwóch edycji konkursu „Nagroda Roku 2012 i 2013 oraz Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej.

Odbywająca się w ramach ogólnopolskich obchodów Tygodnia z Architekturą impreza to jedno z najważniejszych wydarzeń z życia polskiego świata architektonicznego. Tegoroczna edycja była szczególna – po raz pierwszy honorowym patronatem objął ją Prezydent RP p. Bronisław Komorowski, który otworzył galę inauguracyjnym przemówieniem.

 żródło : www.toolbox.com.pl

 

FAKRO laureatem rankingu „Filary Polskiej Gospodarki 2014"

Miło nam poinformować, że firma FAKRO otrzymała tytuł laureata rankingu „Filary Polskiej Gospodarki” i zajęła pierwsze miejsce w województwie małopolskim w dziewiątym wydaniu plebiscytu magazynu PULS BIZNESU.

Laureatów rankingu wybierali samorządowcy z poszczególnych województw, wyróżniając firmy, które w sposób znaczący wpływają na rozwój regionu, są ważnymi pracodawcami, oraz angażują się w rozwój lokalnej społeczności.

źródło : 

 

Jak polskie samorządy korzystają na współpracy z Chinami
Samorządowcy widzą w kooperacji z regionami Państwa Środka przede wszystkim szansę na ożywienie wymiany handlowej, przyciągnięcie inwestorów i turystów oraz kooperację na płaszczyźnie edukacyjnej. Oto przykłady, nie tylko te najbardziej oczywiste, na to, jak jednostki samorządowe zacieśniają kontakty z Chinami.

źródło: http://www.portalsamorzadowy.pl/

RAPORT

Jest podręcznik pomagający administracji chronić powietrze
Podręcznik szkoleń dla administracji, a także inne materiały szkoleniowe, wyniki badań i wiedza wyedukowanych mieszkańców - to efekty projektu "TAB" poświęconego działaniom na rzecz jakości powietrza. Trzyletni projekt objął pięć unijnych państw.
GOSPODARKA KOMUNALNA

Elektrownie słoneczne podgrzeją wodę dla Szczecina
W dwóch zachodniopomorskich miejscowościach powstanie największy w regionie zespół elektrowni słonecznych. Energia wyprodukowana w dwóch farmach słonecznych zasili ujęcie wody pitnej nad jeziorem Miedwie, które dostarcza wodę mieszkańcom Szczecina.

 

źródło: http://www.portalsamorzadowy.pl/

INWESTYCJE

Stołeczna aglomeracja wciąż mało nasycona centrami handlowymi
Do końca 2016 r. aglomeracja warszawska może wzbogacić się o 200 tys. mkw. nowej podaży. Utrzymuje się trend rozbudowy i modernizacji istniejących centrów oraz przeobrażania się ulic handlowych - wynika z opublikowanego przez JLL raportu "Warszawski rynek nieruchomości" po I kw. 2014 r.

 

źródło: http://www.portalsamorzadowy.pl/

PRAWO I FINANSE

Autobusy elektryczne dla stolicy jednak dostarczy Solaris
Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie firmy Solaris Bus & Coach dotyczące przetargu na 10 autobusów elektrycznych dla Warszawy. Solaris potwierdza gotowość dostarczenia autobusów.

 

PRACA

Władze miasta skracają czas pracy tym na państwowym
W szwedzkim Goeteborgu pracownicy państwowi zaczynają pracować sześć godzin dziennie przy tym samym wynagrodzeniu co dotychczas. Dzięki temu będą mniej chorować i rzadziej brać zwolnienia lekarskie, wzrośnie ich wydajność - mówią władze miasta.

źródło: http://www.portalsamorzadowy.pl/

OCHRONA ŚRODOWISKA

W Gdańsku postawią na elektryczne auta?
W Gdańsku rozstrzygnięto już przetarg na budowę pierwszych terminali ładowania pojazdów elektrycznych, są także testowane elektryczne samochody
OCHRONA ZDROWIA

Zarząd województwa wspiera profilaktykę zdrowotną
Zarząd województwa łódzkiego przeznaczył 1 mln zł na programy wczesnego wykrywania nowotworów płuc i jelita grubego oraz na wykrywanie i zapobieganie chorobom układu krążenia. Kwotą 1,1 mln zł dofinansował też projekty wspierające rodzinę.

źródło: http://www.portalsamorzadowy.pl/

POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO

Prokuratura zajmie się sprawą oświadczeń majątkowych wicewojewody
- Do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie trafi sprawa z zawiadomienia CBA, dotycząca oświadczeń majątkowych wicewojewody podlaskiego Wojciecha Dzierzgowskiego - zdecydowała Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku

 

KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

Geblewicz: warto zastanowić się, co dala nam samorządność
W moim odczuciu to łatwiej wybudować drogę niż zmienić sposób myślenia. To ciężka praca samorządów, a mieszkańcy uwierzyli w siłę swojego głosu - powiedział podczas otwarcia 10. Forum Samorządowego marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

źródło: http://www.portalsamorzadowy.pl/

WYDARZENIA LOKALNE

Miasta zatrudnią pełnomocników ds. mniejszości narodowych?
Na spotkaniu 28 maja 2014 r. Komisja Wspólna Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych zaaprobowała propozycje nowelizacji ustawy, opracowane przez specjalnie powołaną w tym celu grupę roboczą.

źródło: http://www.portalsamorzadowy.pl/

 

Dzień w „Fotelu Wicepremiera”

2014-06-02

Najmłodsi wynalazcy nagrodzeni w Urzędzie Patentowym RP


2014-06-01

Wicepremier Piechociński o aktywności edukacyjnej i wysokich kompetencjach Polaków

2014-05-26

„Czas na patriotyzm gospodarczy” – debata z udziałem wicepremiera Piechocińskiego

Wicepremier Piechociński na uroczystościach Światowego Dnia Metrologii

 

2014-05-20

„Czas na patriotyzm gospodarczy” – debata z udziałem wicepremiera Piechocińskieg

2014-05-21

Wicepremier Piechociński i Komisarz Barnier o priorytetach polityki energetycznej Europy

Wicepremier Piechociński o sytuacji gospodarczej na Ukrainie

Wicepremier Piechociński o perspektywach współpracy między Polską a Łotwą

 

Wicepremier Piechociński i JKW Następca Tronu Królestwa Danii z wizytą w Elektrociepłowni Siekierki

 

Wicepremier Piechociński o polsko-duńskiej współpracy gospodarczej

Wicepremier Piechociński z wizytą w województwie zachodniopomorskim

Spotkanie wicepremiera Piechocińskiego poświęcone bezpieczeństwu w branży chemicznej

Platynowy Laur „Pro Publico Bono” dla wicepremiera Piechocińskiego

2014-05-12 http://www.mg.gov.pl 

20-22 MAJA 2014. odbędą się miendzynarodowe targi wodno -kanalizacyjne WOD-KAN

Wtej edycji targów weźmie udział niemal 400 Wystawców. Targi adresowane są do wysokiej klasy specjalistów - Wystawców i osób zainteresowanych prezentowanymi nowościami. To w tej chwili niewątpliwie największa w kraju i jedna z większych w Europie imprez wystawienniczych branży wodociągowo-kanalizacyjnej.

 

info. http://igwp.org.pl/

BUDOWLANA MARKA ROKU 2014
Najlepsze marki materiałów budowlanych poznamy 13-go czerwca

13-go czerwca br. w hotelu Lord w Warszawie, podczas uroczystej Gali, wręczone zostaną statuetki Budowlana Marka Roku 2014 i Champion Roku 2014. ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku przeprowadza ogólnopolskie badanie ankietowe, które pozwoli wyłonić marki materiałów budowlanych cieszące się największym zaufaniem wykonawców. Na podstawie wyników badania zostanie ogłoszony Ranking Budowlana Marka Roku 2014. Projekt realizowany jest już po raz X-ty. Patronat medialny nad Rankingiem objął dwutygodnik „Profile”

Badanie Rankingu Budowlana Marka Rokuto corocznie podejmowane przez firmę ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku przedsięwzięcie, które stanowi swego rodzaju ukłon w stronę firm działających na tym właśnie rynku, ponieważ daje niepowtarzalną możliwość uhonorowania ich dokonań, potwierdzenia jakości sprzedawanych produktów i jasnego określenia pozycji zajmowanej na rynku. Próba badawcza jest sprofilowana dla każdej z 39-ciu kategorii materiałów budowlanych, dzięki czemu precyzyjnie można określić preferencje wykonawców i wyłonić marki, które w danym segmencie cieszą się największą renomą i popularnością. Wskazane przez fachowców marki wymieniane są spontanicznie, zatem Ranking Budowlana Marka Roku ma charakter unikalny, niezależny i jest najbardziej miarodajną klasyfikacją w Polsce.

Ranking Budowlana Marka Roku to jedno z największych i najważniejszych tego typu badań prowadzonych w Polsce. Dla każdej marki zdobycie tytułu Budowlanej Marki Roku, lub samego wyróżnienia w Rankingu ASM to wielki sukces.

Projekt odzywa się szerokim echem w Internecie i w prasie dzięki szeroko zakrojonej współpracy z patronami medialnymi oraz branżowymi. Wyniki Rankingu poznają zarówno Wykonawcy, którzy wywierają ogromny wpływ na inwestorów, jeśli chodzi o zakup materiałów budowlanych; jak i „Kowalscy”.

Wykaz kategorii rankingowych, regulamin i deklaracja uczestnictwa w projekcie umieszczone są na stronie: www.rankingmarekbudowlanych.pl.

Szerszych informacji udzielają:

Joanna Florczak-Czujwid
Senior Project Manager

Tel.: + 48 (24) 355 77 80
Kom.:  697 134 770
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Elżbieta Czerniec
PR Manager

Tel.: + 48 (24) 355 77 95
Kom.:  605 218 999
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

Organizator:

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.
99-301 Kutno, Ul.
Grunwaldzka 5
Tel.: +48 (24) 355 77 00; Faks +48 (24) 355 77 01/03
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.asm-poland.com.pl

 

Holcim dogadał się z Lafarge ws. fuzji

2014-04-07 09:37

TADEUSZ STASIUK, BLOOMBERG

             


Potwierdziły się przed weekendowe doniesienia mediów o negocjacjach prowadzonych pomiędzy koncernami Holcim i Lafarge odnośnie ich szeroko zakrojonej fuzji. Obydwaj potentaci sektora materiałów budowlanych doszli do porozumienia, w wyniku którego powstanie największy producent cementu na świecie, informuje Bloomberg.

 

Jego roczna sprzedaż szacowana jest na co najmniej 40 mld  USD. Szefem nowopowstałego podmiotu, który ma nosić nazwę LafargeHolcim ma zostać Bruno Lafont, dotychczasowy dyrektor generalny Lafarge. Z kolei Wolfgang Reitzle, szef Holcima zdecydował się piastować funkcję prezesa.

Transakcja ma być w całości przeprowadzona poprzez wymianę akcji. Jak szacują eksperci obu spółek, synergia powinna zaowocować efektami rzędu około 1,4 mld  EUR. Sfinalizowanie transakcji przewidywane jest na pierwszą połowę 2015 r. 
Według danych z minionego piątku (4 kwietnia) wartość rynkowa francuskiego Lafarge kształtowała się na poziomie 18,4 mld  EURpodczas gdy szwajcarskiego „partnera” wynosiła 26,2 mld EUR.

Obecnie Holcim zatrudnia 71 tys. pracowników w około 70 krajach, zaś francuski konkurent ma około 65 tys. pracowników na 64 rynkach.

Jak szacuje Lafarge, jego udział w rynku cementu we Francji sięga 34 proc., w Wlk. Brytanii 40 proc. zaś w Niemczech i Włoszech około 10 proc. W Stanach Zjednoczonych firma kontroluje 12 proc. rynku, w Kanadzie 33 proc. zaś w Rosji 7 proc.

W akcjonariacie obydwu spółek występuje co najmniej czterech miliarderów, m.in. Nassef Sawiris, najbogatszy Egipcjanin, Albert Frere bogacz z Belgii, Thomas Schmidheiny, trzeci pod względem wartości majątku Szwajcar oraz urodzony w Gruzji Filaret Galczew.

W piątek, po publikacji pierwszych spekulacji o fuzji, na zamknięciu sesji akcje Lafarge rosły o 8,9 proc. zaś Holcima o 6,9 proc.
Dzisiaj (w poniedziałek 7 kwietnia) około godziny 9.30 papiery Lafarge drożały o kolejne 2,0 proc. a szwajcarskiego Holcima o 3,8 proc.

 

 

 
           

 

 

NAJLEPSI DYSTRYBUTORZY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH
PODDALI SIĘ AUDYTOM I  WYCHODZĄ NAPRZECIW POTRZEBOM KONSUMENTA

11 marca 2014 r. podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA odbyła się GALA WRĘCZANIA TYTUŁÓW DYSTRYBUTOR ROKU 2014. Tytuły przyznawane są na podstawie szczegółowej analizy procesu obsługi klienta w danym punkcie handlowym. Ranking Dystrybutorów Materiałów Budowlanych oparty jest o badania Tajemniczego Klienta przeprowadzane przez niezależnych audytorów ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku.Uczestnicy wydarzenia zostali zapoznani z wynikami Rankingu oraz ideą i metodologią realizacji badania.

Prowadzącą spotkanie była Joanna Florczak-Czujwid (Senior Project Manager ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku). Uroczystego otwarcia Gali dokonali Małgorzata Walczak-Gomuła (Prezes Zarządu ASM) oraz Tomasz Kobierski (Wiceprezes Zarządu MTP). 

 

Wyniki badań rynku dystrybucji w Polsce oraz Program Promocji Dystrybutorów przedstawiła Marta Łuszczyńska (Junior Project Manager ASM).

 

Joanna Florczak-Czujwidprzybliżyła uczestnikom wydarzenia technikę badania Mystery Shopping. Metoda ta polega na symulowaniu procesu zakupowego bez wiedzy personelu punktu handlowego. Audytowani pracownicy nie znają terminu przeprowadzenia badania ani jego scenariusza. Po przeprowadzeniu 3 niezależnych audytów dla każdej marki dystrybutora materiałów budowlanych wyniki podlegają analizie oraz stają się podstawą do stworzenia szczegółowego raportu. 

 

Wręczenia tytułów i dyplomów Dystrybutor Roku 2014 dokonali  Małgorzata Walczak-Gomuła - Prezes Zarządu ASMoraz Dariusz Muślewski - Dyrektor Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma.

Laureaci zostali uhonorowani w pięciu kategoriach: Przyjazna placówkaNajlepsza jakość obsługiNajlepszy doradcaSzeroka oferta i Najszybsza obsługa. Prezentujące wyniki badań ekspertki ASM - Małgorzata Skonieczna (Project Manager), Beata Tomczak (Główny Analityk Rynku), Marta Łuszczyńska oraz Joanna Florczak-Czujwid, zapoznawały również uczestników wydarzenia ze specyfiką badania przeprowadzanego dla każdej kategorii rankingowej. Punktom handlowym, które uzyskały najwyższą notę, przyznano tytuły Grand Dystrybutor Roku 2014. Tytuły Dystrybutor Roku 2014 potwierdzają bardzo wysoką jakość świadczonych usług. Laureaci otrzymują również raport z badania, który szczegółowo analizuje aspekty obsługi klienta w danym punkcie handlowym. Dzięki niemu placówki poddane audytom będą mogły w coraz większym stopniu odpowiadać na potrzeby klientów i rozwijającego się rynku.

W projekcie Dystrybutor Roku uczestniczą Dystrybutorzy działający w Polsce.

 


Marzena Krzakowska z Grupy Polskie Składy Budowlane SA odebrała dyplomy Grand Dystrybutor Roku 2014 przyznane hipermarketom DIY PSB oraz Sieciom sprzedażowym PSB - Mrówka i Profi.

 


Tytuły Grand Dystrybutor Roku 2014 dla Hurtowni instalacyjno-grzewczych oraz Hurtowni elektrycznych i elektrotechnicznych Onninen odebrał Łukasz Skorupski.

 

 
Janusz Durka odebrał dyplomy Grand Dystrybutor Roku 2014 oraz Dystrybutor Roku 2014 przyznane DIY Leroy Merlin.

 

 


Tytuły Grand Dystrybutor Roku 2014 oraz Dystrybutor Roku 2014 dla DIY Bricomarche odebrał Bogusław Sypniewicz.

Ranking DYSTRYBUTOR ROKU będzie kontynuowany w kolejnych latach. Gratulujemy Laureatom edycji 2014 i zapraszamy do projektu DYSTRYBUTOR ROKU 2015. Szczegóły programu znajdują się na stronie www.rankingmarekbudowlanych.pl.

Więcej o Rankingu Dystrybutor Roku 2014 »

 

 

LAUREACI TYTUŁÓW GRAND DYSTRYBUTOR ROKU 2014 

Kategoria Rankingu

Dystrybutor

Przyjazna placówka

Onninen

Hurtownia instalacyjno-grzewcza

Najlepsza jakość obsługi

Onninen

Hurtownia elektryczna i elektrotechniczna

Szeroka oferta

Bricomarche

DIY

Najlepszy doradca

Bricomarche

DIY

Przyjazna placówka

Grupa PSB

DIY

Najlepsza jakość obsługi

Grupa PSB

Sieci sprzedażowe

Najlepsza jakość obsługi

Leroy Merlin

DIY

Najszybsza obsługa

Leroy Merlin

DIY

 

 

 

LAUREACI TYTUŁÓW DYSTRYBUTOR ROKU 2014

 

 

 

Kategoria Rankingu

Dystrybutor

Przyjazna placówka

Leroy Merlin DIY

Najlepszy doradca

Leroy Merlin

DIY

Przyjazna placówka

Bricomarche

DIY

 

 

 

Organizatorzy Gali:

 

 

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 5, 99-301 Kutno
Tel.: +48 (24) 355 77 00
Faks +48 (24) 355 77 01
http://www.asm-poland.com.pl/">www.asm-poland.com.pl

 

Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14
60-734 Poznań
http://www.asm-poland.com.pl/">www.mtp.pl

 

 

 W dniach 3- 4 marca odbyło się w Torunu Xxi forum gospodarcze

 

Uroczyste otwarcie dokonała prezydentowa Karolina Kaczorowska wdowa po ostatnim prezydencie na uchodźctwie Ryszardzie Kaczorowskim.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele postaci  świata polityki, biznesu i nauki, z kraju i zagranicy. Głównymi tematami były integracja i współpraca gospodarcza oraz sprawy związane z sytuacją na Ukrainie. Istotne miejsce w dyskusji zajęły również sprawy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. 

 

 

 

 


 

Sieci handlowe pod lupą
Trwa niezależne badanie tradycyjnego kanału sprzedaży
materiałów budowlanych

 

Zadowolenie z obsługi, kontakt z doradcą, szerszy asortyment, produkty na wyłączność, pozytywne wrażenia po sfinalizowaniu transakcji i wiarygodność informacji to atuty, którymi tradycyjna dystrybucja może wygrać z kanałami sieciowymi. Kluczową kwestią w tej walce o klientów jest sprawdzenie, na ile placówka spełnia ich oczekiwania, jakie potrzeby konsumenta są przez sklep zaspokajane, a jakie procesy trzeba usprawnić.

 

Już 11-go marca zostaną ogłoszone wyniki Rankingu Dystrybutor Roku 2014. Ranking Dystrybutorów Materiałów Budowlanych oparty jest o badania Tajemniczego Klienta przeprowadzane przez niezależnych audytorów ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku.

  

 

Program wyłaniający liderów dystrybutorów materiałów budowlanych został stworzony aby wspomóc proces sprzedażowy i wyjść naprzeciw potrzebom obu stronom rynku – sprzedawcom i konsumentom. Do Rankingu mogą przystąpić te firmy dystrybucyjne, które działają na polskim rynku.

 

 

 

Kategorie rankingowe:

 • Najlepszy doradca
 • Najlepsza jakość obsługi
 • Szeroka oferta
 • Przyjazna placówka
 • Najszybsza obsługa

Na program składa się:

 • Symulacja procesu zakupowego i zebranie danych nt. jakości obsługi klienta w punkcie handlowym
 • Opracowanie raportu dla każdego dystrybutora, zawierającego analizę dobrych i złych stron obsługi klienta oraz kierunki zmian
 • Rangowanie dystrybutorów oraz przyznanie nagród i wyróżnień w danym segmencie rynku i poszczególnych kategoriach podczas uroczystej gali na Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA w marcu 2014
 • Szeroko zakrojona kampania informacyjna na temat wyników badania  

 

Oprócz tego, udział w programie przewiduje możliwość darmowego uczestnictwa w poznańskich Międzynarodowych Targach Budowlanych BUDMA w marcu 2014. Szczegóły programu na stronie www.rankingmarekbudowlanych.pl.

 

Informacji udzielają:
Joanna Florczak-Czujwid, tel. + 48 (24) 355 77 80, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ;
Elżbieta Czerniec, tel. +48 (24) 355 77 95, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 

 

ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.
99-301 Kutno, Ul. Grunwaldzka 5
Tel.: +48 (24) 355 77 00; Faks +48 (24) 355 77 01/03
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.asm-poland.com.pl

 

Produkcja przemysłowa w styczniu 2014 r. – komentarz MG do danych GUS

2014-02-19

Wicepremier Piechociński otworzył nową instalację w hucie ArcelorMittal

2014-02-24

Firma FAKRO
sponsor narodowej drużyny
gościła trenera Adama Nawałkę


Adam Nawałka, trener piłkarskiej reprezentacji Polski, gościł u sponsora narodowej
drużyny - w firmie FAKRO. Wizyta miała charakter szczególny zarówno dla znanego
sportowca, jak i dla gospodarzy.
- Konkurencja na rynku globalnym przypomina gospodarcze mistrzostwa świata,
w których FAKRO z powodzeniem rywalizuje – mówił, witając gościa, Janusz
Komurkiewicz Dyrektor marketingu FAKRO Polska. - O najlepsze lokaty rywalizuje
także nasza reprezentacja. Zarówno FAKRO, jak i polscy piłkarze to narodowe drużyny.
Łączymy więc nasze siły na międzynarodowej arenie i wygrywajmy razem!
Podczas krótkiej wizyty Adam Nawałka zwiedził przedsiębiorstwo, zobaczył ekspozycję
firmowych produktów, oraz poznał tajniki pracy inżynierów działu badań i rozwoju,
którzy podarowali gościowi miniaturę Stadionu Narodowego wykonanej przy użyciu
drukarki 3D, supernowoczesnego urządzenia umożliwiającego szybkie prototypowanie.
Trener narodowej drużyny nie krył wrażenia, jakie zrobiło na nim zaawansowanie
technologiczne przedsiębiorstwa oraz inwestycyjny rozmach polskiej firmy.
- FAKRO to przykład świetnej organizacji i zespołu pracowników, którzy budują sukces
– podkreślał Nawałka. - Świetna, zwarta drużyna to podstawa zespołowego sukcesu.
To uniwersalna reguła obowiązująca w świecie firmy produkcyjnej i w świecie sportu.
Wizyta Adama Nawałki w firmie FAKRO zbiegła się w czasie z konferencją szkoleniową
grupy architektów z całej Polski. Była to okazja do spontanicznego, krótkiego spotkania,
podczas którego zapytano trenera o skuteczną strategię na międzynarodowy sukces, od
dawna oczekiwany przez polskich kibiców.
- Moja strategia zamyka się w słowach: każdy ma szansę. To oznacza, że narodowa
drużyna otwarta jest na nowych, zdolnych piłkarzy, których chciałbym odkrywać –
powiedział Nawałka.
Sympatycznym akcentem wizyty było spotkanie Adama Nawałki z piłkarzami
futbolowej, zakładowej drużyny FAKRO. Tym razem to znany trener pytał sportowców
amatorów o strategię. Odpowiedź pracowników FAKRO była krótka: nasza strategia to
wygrywać.
Adam Nawałka przyjechał do Nowego Sącza na zaproszenie FAKRO oraz lokalnego
pisma „Dobry Tygodnik Sądecki”. Trener spotkał się między innymi z sądeckim kibicami,
dla których wizyta ta miała wymiar szczególny. Nawałka przez rok trenował piłkarzy
Miejskiego Klubu Sportowego Sandecja, który bardzo ciepło wspomina współpracę
ze sportowcem.

 

 

Grunt to ustabilizowany grunt

Budowa przyczółków, murów oporowych, nasypów, kolejne prace przy wiaduktach i mostach. Mimo zimy nie zwalnia tempo budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia 

Przy rondzie w Iwinach są  ustawione w ostatnich dniach ściany oporowe z elementów prefabrykowanych w kształcie litery L. Na wiadukcie W1 nad linią kolejową w kierunku Strzelin ułożono prefabrykowane belki, trwa także zbrojenie płyty pomostowej. - Zostanie ona zabetonowana na przełomie lutego i marca – wyjaśnia dyrektor d.s. realizacji kontraktów w firmie „Gotowski”, Paweł Pietraszak. - Te prace są uzależnione między innymi od sprzyjających warunków pogodowych. Po wschodniej stronie tego obiektu w rejonie ul. Kolejowej wykonano już górną warstwę nasypu. Rozpoczął się także montaż studni kanalizacyjnych na odcinku od Kolejowej do mostu przez Brochówkę. Na przyczółkach mostu wymieniliśmy także grunt. Na fragmencie od mostu do ul. Zacharzyckiej odhumusowany został teren pod ścieżkę rowerową. Ustabilizowaliśmy także korpus drogi, stosując tak zwaną technologię in-situ (na miejscu). Pozwala ona na zmniejszenie kosztów transportu materiału mineralnego. Proces stabilizacji odbywa się za pomocą samojezdnej maszyny mieszającej i rozkładającej spoiwo według określonej recepty laboratoryjnej. Na odcinku od Zacharzyckiej do wiaduktu kolejowego W2 (nad linią kolejową do Oławy) wykonaliśmy przepięcie wodociągu, wyprofilowaliśmy nasypy pod którymi powstały także dwa przepusty. Na samym wiadukcie W2 zabetonowane są wszystkie filary pośrednie, korpus jednego z przyczółków, a drugi przyczółek jest zbrojony. Od tego obiektu do istniejącego odcinka obwodnicy wykonywany jest także narzut kamienny.

Obecnie za wszystkie prace odpowiada Firma „Gotowski”, która przejęła w ubiegłym roku część kontraktu firmy „Pol-Dróg”. Wschodnia Obwodnica Wrocławia to trasa  biegnąca przez tereny powiatu wrocławskiego wzdłuż południowej i wschodniej granicy Wrocławia. Razem z Autostradową Obwodnicą Wrocławia A8 oraz tzw. Łącznikiem Długołęka i fragmentem autostrady A4 tworzyć ma zamknięty pierścień o średnicy 15-20 km. Droga ma służyć lepszemu wzajemnemu skomunikowaniu silnie rozwijających się miejscowości powiatu leżących na południowo-wschodnim obrzeżu Wrocławia, jak i wyprowadzeniu części ruchu tranzytowego z miasta. Inwestycja zostanie sfinalizowana do końca roku.

Inwestor:

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu

Wykonawca:

Firma Gotowski BKiP Sp. z o.o. z Bydgoszczy

 

Wojewoda Wielkopolski wydał pozwolenie na budowę kładki międzyperonowej łączącej budynek nowego dwora PKP w Poznaniu z peronami 4,5,6 wraz z zejściami na perony. Pozwolenie dotyczy także  rozbiórki części wiat na peronach od strony ul. Głogowskiej.

 

Projekt budowlany  przewiduje połączenie istniejącego obiektu ZCK z peronami 4,5,6 oraz zejściem  przy Dworcu Zachodnim. Kładka będzie połączona po stronie wschodniej z ciągiem pieszym znajdującym się na parkingu ZCK umożliwiając tym samym dojście pasażerów kierujących się od strony zachodniej układu w stronę nowego obiektu dworcowego. Będzie opierać się na stalowych żelbetonowych słupach  posadowionych na peronach oraz przy zejściu od strony Placu Dworcowego. Na kładkę międzyperonową planowane są wejścia za pomocą schodów stałych, a na peronach 4,5 i przy zejściu od strony zachodniej także za pomocą schodów ruchomych. Dodatkowo między poziomem wejść i poziomem kładki zostały zaprojektowane windy. Zadaszenia na peronach 4,5 i 6 zostaną częściowo zdemontowane. 

Żródło: WIELKOPOLSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W POZNANIU ,Komunikat prasowy z dnia 17.02.14.  

  

Jutro (18 lutego) o godzinie 12:00 na placu budowy przy ulicy Poznańska 1c, Tarnowo Podgórne (obok Firmy Kimball Electronics) z udziałem wojewodywielkopolskiego Piotra Florka wmurowany zostanie kamień węgielny wraz z aktem erekcyjnym pod budowę obiektu magazynowego dla firmy Amazon.

Podczas uroczystościwojewoda przekaże pamiątkową cegłę -  fragment fortyfikacji miejskich z lat 1879–1883, na których wzniesiono obecny gmach Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. 

Do 2015 roku Amazon planuje otwarcie trzech centrów logistycznych w Polsce, tworząc w ciągu trzech lat od ich powstania 6 tys. miejsc pracy. Każde z nich ma zajmować 95 000 m2.

Żródło: WIELKOPOLSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W POZNANIU ,Komunikat prasowy z dnia 17.02.14.                      

 

 

Rynek budowlany w badaniach i statystyce- jaki był 2013 rok ?

Podsumowanie trendu w rynku budowlanym i instalacyjno-gr_zewczego 4Q2013 i ca-ym 2013 roku

Cement-2013-12

GUS-budownictwo w 2013 roku 

Sekocenbud-budownictwo w 2013 roku 

ASM_bud.mieszkalniowe_2013

 

  

Wiceminister Bogdan na Giełdzie Wynalazków 2014

2014-02-11

Powołanie członków Krajowej Izby Odwoławczej

2014-02-13

Wicepremier Piechociński o niezależnym sektorze części motoryzacyjnych

2014-02-13

Spotkanie wicepremiera Piechocińskiego z ministrem ds. energii i zmian klimatu Wielkiej Brytanii

2014-02-12

 

 

Wicepremier Piechociński o nowej inwestycji GMMP w Tychach

 

2014-02-11

 

Wicepremier Piechociński o konkurencyjności europejskiego przemysłu na spotkaniu Trójkąta Weimarskiego

 
2014-02-07

 

Igrzyska Olimpijskie w Soczi 2014


2014-02-07

 

 

Fundacja Wszechnicy Budowlanej 

00-641 WARSZAWA ul. Mokotowska 4/6 

tel/fax (22) 8252824, kom 606107422; 509905805 

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

NIP 526 21 26 118  

Ustalanie Warunków Zabudowy i Pozwolenie na budowę

 -seminaria  

18 i 19 lutego 2014 Warszawa

 

 

Uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy albo decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz pozwolenia na budowę to kamienie milowe w procesie przygotowania inwestycji budowlanej do realizacji. 

Zapraszam na dwa seminaria: 

18 lutego 2014r seminarium nt.: Ustalanie warunków zabudowy i ustalanie lokalizacji inwestycji celu publicznego - warsztaty 

oraz 

19 lutego 2013r seminarium nt.: Pozwolenie na budowę od złożenia wniosku do rozpoczęcia robót budowlanych 

Wykładowca: arch Mariola Berdysz 

Posiada uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej oraz uprawnienia do kierowania budową i robotami w specjalności architektonicznej. Posiada także uprawnienia do projektowania w planowaniu przestrzennym wydane przez Ministra Gospodarki Przestrzennej 

Pracowała w Wojewódzkim Biurze Planowania Przestrzennego (w latach 82-84), potem w Urzędzie Wojewódzkim w Wydziale Planowania Przestrzennego, Urbanistyki, Architektury i Nadzoru Budowlanego (1984 -1994) pełniąc funkcję Architekta Wojewódzkiego (w latach 94-98) Orzekała (od 1991 do 2003r.) w Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Sieradzu. Pracowała w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego w Warszawie (1998 -2002). Jest autorem szeregu artykułów w prasie fachowej a także jest współautorką publikacji książkowej Uprawnienia budowlane wydanej przez Polskie Centrum Budownictwa w 1997 i publikacji książkowej Poradnik inspektora nadzoru inwestorskiego wydanej przez Wacetob w 2000, oraz redaktorem (do 2009r) publikacji Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne poradnik praktyka wydawanego przez wydawnictwo Dashofer. Odbyła staże zagraniczne. Reprezentowała Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Consortium of European Building Control. Jako wykładowca współpracuje z firmami: Dashoffer, Wolter Kluver, Lexis-Nexis Forum, Bomis, JG Trening, ApexNet. Wykłada również na Politechnice Warszawskiej, Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie i Wyższej Szkole Biznesu w Lublinie 

Miejsce szkolenia - siedziba Fundacji Warszawa ul. Mokotowska 4/6 

Warunki uczestnictwa w szkoleniu- 

przesłanie czytelnie wypełnionego zgłoszenia na fax. lub mail

 

(zgłoszenie powinno obejmować: imię i nazwisko uczestnika szkolenia, 

termin i temat szkolenia oraz dane do faktury - nazwa firmy, adres i NIP) 

oraz dokonanie wpłaty na konto po potwierdzeniu terminu szkolenia. 

Możliwość zadeklarowania wpłaty po otrzymaniu faktury 

(wymaga podpisu księgowego). 

Każdy uczestnik może zadać pytania pisemnie. Pytania proszę wpisać na zgłoszeniu 

Gwarantujemy małe grupy szkoleniowe i możliwość indywidualnych konsultacji. 

Cena szkolenia jednodniowego (wybrany temat) 450 zł +23% VAT 

Cena szkolenia dwudniowego 800 zł + 23%VAT 

Programy szkoleń i karta zgłoszenia w załączeniu: 

Szczegółowe informacje o tym i innych naszych szkoleniach znajdziesz na naszej stronie :http://fwb5.firmy.net 

Realizujemy także zamknięte szkolenia w uzgodnionym terminie i wskazanej lokalizcji 

zapraszam także na pozostałe szkolenia 

ROBOTY BUDOWLANE w ZABYTKACH
Wymagania prawne przy realizacji robót budowlanych
w obiektach wpisanych do rejestru zabytków i z gminnej ewidencji
 

terminy: 18 marca ,7 maja, 12 czerwca 2014r
także szkolenia zamknięte
 

PROCES INWESTYCYJNY
Od warunków zabudowy do pozwolenia na użytkowanie
zgodnie z ustawa o PiZPi Prawem budowlanym
 

terminy: 2 kwietnia, 22 maja 2014r
także szkolenia zamknięte 
 

WARUNKI ZABUDOWY I ZAGOSPODAROWANIA TERENU 

warsztaty dla urbanistów, pracowników gmin i inwestorów 

terminy: 15 kwietnia 2014r 

POZWOLENIE NA BUDOWĘ 

od wniosku do rozpoczęcia robót budowlanych
z praktycznymi ćwiczeniami wypełniania nowych wzorów wniosków
 

terminy: 16 kwietnia, 11 czerwca 2014r
także szkolenia zamknięte 
 

PROCES INWESTYCYJNY inwestycji liniowych
Od warunków zabudowy do pozwolenia na użytkowanie
zgodnie z ustawą o PiZPi Prawem budowlanym
specyfika realizacji inwestycji liniowych
 

terminy: 26 lutego, 14 maja, 1lipca2014r 

REALIZACJA INWESTYCJI DROGOWYCH 

najnowsze zmiany i planowane zmiany spec-ustawy drogowej oraz aktualne orzecznictwo sądów administracyjnych. 

Terminy: 27 lutego, 20 marca, 3 kwietnia, 15 maja, 26 czerwca 2014r

 

UTRZYMANIE OBIEKTÓW BUDOWLANYCH 

obowiązki właścicieli, zarządców i użytkowników obiektów
wynikające z Prawa budowlanego i praktyczne ćwiczenia z KOB
 

terminy: 6 marca, 8 maja 2014r
także szkolenia zamknięte 
 

OCENY ODDZIAŁYWANIA na ŚRODOWISKO 

Procedury ocen oddziaływania na środowisko
z uwzględnieniem współfinansowania ze środków UE
 

terminy: 19 marca, 24 czerwca, 4 grudnia 2014r
także szkolenia zamknięte
 

WYROBY BUDOWLANE -CPR 

nowe regulacje UE i zmiany przepisów krajowych 

terminy: 27 marca, 29 maja 2014r
także szkolenia zamknięte
 

Fundacja spełnia kryteria określone w § 4 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 6-10-2010 r. w sprawie
szczegółowych warunków organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej (Dz.U. Nr.190, poz.1274)
 

Szkolenia zarejestrowane w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej 

uczestnik otrzymuje zaświadczenie potwierdzające doskonalenie kwalifikacji zawodowych przez
rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz zarządców nieruchomości.
  

Fundacja spełnia kryteria określone w § 4 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 6-10-2010 r. w sprawie szczegółowych warunków organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej (Dz.U. Nr.190, poz.1274) 

Szkolenia zarejestrowane w Ministerstwie Infrastruktury uczestnik otrzymuje zaświadczenie potwierdzające doskonalenie kwalifikacji zawodowych przez rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz zarządców nieruchomości. 

Mariola Berdysz
Dyrektor FWB
 

Konferencja

MONITORING RYNKU BUDOWLANEGO 2013

 

 

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie szesnastą edycją konferencji z cyklu Monitoring Rynku Budowlanego.

 

 

 

Każdorazowo nasza konferencja jest podsumowaniem bieżącej sytuacji budownictwa 
w Polsce. Również i tym razem chcielibyśmy zaprezentować Państwu najważniejsze informacje płynące z prezentacji przedstawianych podczas pierwszej konferencyjnej sesji:

 

 

 

Makroekonomia i budownictwo - wpływ kondycji gospodarki na wskaźniki budownictwa

 

 • Wstępne szacunki rachunków narodowych publikowane przez GUS wskazują, iż tempo wzrostu PKB w II kw. 2013 roku wyniosło 0,8%, co oznacza spowolnienie w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.
 • W głównej mierze motorem napędzającym polską gospodarkę w II kw. 2013 roku był handel zagraniczny. Szybszy wzrost eksportu przy spadku import_u wpłynął na poprawę salda wymiany towarowej, której wpływ na realny wzrost PKB wyniósł 2,5%.
 • W pierwszej połowie 2013 roku produkcja budowlano-montażowa była o 23,0% niższa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Największy spadek w pierwszych sześciu miesiącach 2013 roku odnotowano w obiektach inżynierii lądowej i wodnej. Dynamika w analizowanym okresie wyniosła -30,7% r/r.

 

Mały domek czy kolejny biurowiec? - wyniki budownictwa mieszkalnego 
i niemieszkalnego oraz perspektywy ich rozwoju

 

Budownictwo mieszkalne

 

 • W ciągu pierwszych 8 miesięcy tego roku oddano do użytkowania o 1,7% mniej mieszkań niż w tym samym okresie 2012 roku.
 • Budownictwo indywidualne i przeznaczone na sprzedaż w największym stopniu warunkują rynek mieszkaniowy w Polsce. Łącznie ich udział w strukturze wynosi 95,5%, przy czym inwestorzy indywidualni wygenerowali 58,8% tej struktury.
 • Najbardziej poszukiwanymi na rynku są dwupokojowe mieszkania (M3), które atrakcyjne są zarówno dla młodych małżeństw, rodzin z dziećmi, jak i singli, którzy traktuję tego rodzaju zakup jako inwestycję na przyszłość.
 • Drugi kwartał przyniósł wzrost liczby umów kredytowych o blisko 3%. Łączna liczba czynnych kredytów wyniosła około 1 800 000. Wzrosła w tym okresie również liczba kredytów hipotecznych o kolejne 6%.

 

Budownictwo niemieszkalne

 

 • Mimo słabnącego tempa wzrostu gospodarczego w Polsce kondycja rynku inwestycyjnego w 2012 roku byłą bardzo dobra.
 • W strukturze obiektów niemieszkalnych oddanych do użytku w 2012 roku nadal dominują budynki transportu i łączności stanowiąc 1/3 całego potencjału
 • W 2012 roku oddano do użytku 22 629 budynków niemieszkalnych, a wiec o 7,9% więcej niż w roku 2011.

 

Plany vs. realizacja. Budownictwo inżynieryjne u progu zakończenia budżetowania unijnego 2007-2013

 

 • Dynamika produkcji budowlano-montażowej w drogownictwie spadła po pierwszym półroczu 2013 roku niemal o 47% (względem I półrocza 2012).
 • Inwestycje w latach 2014-2020 mają przynieść 730 km dróg ekspresowych i obwodnice 12 miast.
 • Produkcja budowlano-montażowa w kolejnictwie spadła po pierwszym półroczu 2013 o 22,5% (względem analogicznego czasu poprzedniego roku). W perspektywie najbliższych sześciu lat w kolejnictwie zostaną zrealizowane inwestycje za łączną wartość 36 mld zł.

 

 

 

Materiały do pobrania:

MRB_2013_bud_inżynieryjne.pdf

MRB_2013_budownictwo.pdf

MRB_2013_makroekonomia_i_budownictwo.pdf

MRB_2013_Wykonawca_w_sieci.pdf